Конкурсът DigitalK&A1 Awards вече се утвърди като платформа, в която бизнес иноваторите в технологичния сектор у нас обменят идеи и получават признание. Като технологичен лидер А1 е съорганизатор на наградите, които поставят във фокуса на общественото внимание иноваторите в бизнеса. Най-голямата телекомуникационна и ICT компания и най-големият системен интегратор по приходи в страната А1 има мисия да подкрепя екосистемата на технологични иновации, които движат напред икономическото развитие на страната.

В присъствието на технологични компании, бизнес и медии DigitalK&A1 Awards отличи трите най-добри техно иновации в България през 2023 година, реализирани от Община Габрово, ОББ и стартъп проекта Барин спорт. Проектът с най-висок резултат в категория „ИТ решение, внедрено в организация“, е интелигентна система за управление на паркоместа в реално време, въведена от Община Габрово с помощта на „СМАРТАЛОТ“. В категория „Вътрешни решения“ първо място в конкурса получи дигиталният AI асистент на ОББ Кейт. Победителят в категория „Стартъп“ е проектът Барин Спортс 360, който повишава функционалните показатели при спортисти с над 20%. Специалната награда на организаторите беше връчена на УниКредит Булбанк за разработената от вътрешен екип на банката функционалност „Моят автомобил“ в „Булбанк Мобайл“.

Визията на съорганизаторите А1 е, че иновативният подход при прилагане на технологични решения е най-важната съставка от рецептата за успешна дигитална трансформация на бизнеса и публичните институции. Общото между всички кандидатстващи проекти е, че организациите, които ги реализират, постигат по-висока ефективност и развиват по устойчив и предвидим начин своя бизнес, използвайки най-подходящите технологични решения. Общо 44 компании от всички сектори на икономиката се съревноваваха с модерни и иновативни технологични решения, допринасящи за дигиталната трансформация. Сред участващите проекти бяха 20 решения, разработени и внедрени от IT компании в организации от различни сектори, сред които публична и общинска администрация, земеделие, производство, търговия, строителство, туристическа дейност и др. Разработените с вътрешен ресурс проекти са 9, а стартъп проектите – 15.

Всички кандидатури бяха оценени по специално разработена от Price Waterhouse Cooper методология, основана на четири основни критерия: „Стратегия и визия“, „Имплементация, ефективност и резултати“, „Иновативност и креативност“ и „Въздействие и перспективи за развитие“. Кандидатурите бяха оценявани от жури, в което се включиха опитни лидери в сферата на иновациите, представители на бизнеса, академичните среди, организациите с нестопанска цел, стартъп общността и др.

 

Shares:
Вашият коментар